Wiwat 3 Maja! Kolorowy korowód Zespołu Szkół w Nowotańcu


2024-05-07

3 maja 1791r. Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. 
Tegoroczną 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja społeczność Zespołu Szkół w Nowotańcu uczciła happeningiem w dniu 30  kwietnia br. 
Uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli barwny korowód, w którym historia spotkała się ze współczesnością. Stroje większości uczestników nawiązywały do czasów stanisławowskich, ale paradę poprowadziły szkolne mażoretki już w strojach współczesnych.. Na koniec wspólnie zaśpiewano „Mazurek 3 maja". Zorganizowana parada była wyrazem pamięci o determinacji i zaangażowaniu naszych przodków w walkę o dobro kraju.
Obchody zostały zorganizowane w ramach projektu realizowanego wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Bukowskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu  Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty Dodaj do ulubionych. Edycja 2024