Drzewko Życzliwości zakwita co roku na wiosnę


2024-03-08

Przed nami Święta Wielkiej Nocy- czas wyjątkowy, zadumy i miłosierdzia. Starsi, samotni, niepełnosprawni mieszkańcy gminy Bukowsko żyją wśród nas i potrzebują naszej pomocy. Bezinteresowna pomoc okazywana naszym sąsiadom nie tylko przynosi korzyści osobiste, ale również stanowi fundament do tworzenia bardziej zharmonizowanej  i zjednoczonej społeczności lokalnej. To poprzez takie działania możemy dążyć do rozwoju społeczeństwa, w którym każdy ma równe szanse i dostęp do wsparcia, a jednocześnie panuje większa wspólnota i wzajemne zaufanie między ludźmi.

Wspólnie połączmy siły, aby pomóc tym najbardziej zapomnianym i potrzebującym członkom naszej społeczności dołączając do wielkanocnej akcji charytatywnej „Drzewko Życzliwości” w gminie Bukowsko. 

Wystarczy wrzucić dowolny produkt spożywczy, higieniczny lub kosmetyczny do wózka oznakowanego logiem akcji "Drzewko Życzliwości".

Zbiórka produktów odbędzie się w kilkunastu sklepach, na terenie naszej gminy oraz w szkołach i przedszkolach i potrwa do 25 marca br. Produkty można dostarczyć także bezpośrednio do Urzędu Gminy do Centrum Usług Społecznych. Zebraną żywność pracownicy Centrum Usług Społecznych oraz wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bukowskiej, zapakują do paczek, które następnie przekażą osobom potrzebującym.

W zeszłorocznych akcjach "Drzewka Życzliwości", dzięki bezinteresownej pomocy i ofiarności Państwa, udało się przygotować kilkadziesiąt paczek, które były nieocenioną pomocą  dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Dziękujemy za Państwa dotychczasową ofiarność i prosimy o ponowne wsparcie tej idei.

Razem możemy więcej !!!