Kiermasz Wielkanocny 2024 w gminie Bukowsko oraz warsztaty zdobienia pisanek !!!


2024-03-12

17 marca 2024 r. odbędzie się kolejny Kiermasz Wielkanocny w gminie Bukowsko.

W namiocie vis-a-vis Urzędu Gminy w Bukowsku znajdą Państwo stoiskach wystawców z lokalnymi pysznościami: wędlinami, pasztetami, domowymi wypiekami i pieczywem, a także miody i zioła. Kiermasz będzie również doskonałą okazją do zaopatrzenia się w świąteczne ozdoby: palmy wielkanocne, pisanki, stroiki na stoiskach naszych lokalnych rękodzielników oraz szkół i przedszkoli.

W Domu Kultury natomiast zorganizowana zostanie kreatywna przestrzeń działań artystycznych z paniami z Centrum Usług Społecznych w Bukowsku

Szczególnie gorąco zapraszamy na w godz. od 10:00 do 12:00 na warsztaty zdobienia pisanek tradycyjną metodą batikową z Ewelina Matusiak-Wyderką. 

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych oraz dzieci pod opieką rodziców (10 osobowa grupa w cyklach 20 min., bez wcześniejszych zapisów).

W Domu Ludowym zaprezentowane zostaną również prace konkursowe "Wieniec wiosenno-wielkanocny". Wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu nastąpi o godz. 13:00. Kącik zdjęciowy umożliwi każdemu zrobienie zdjęcia w świątecznym klimacie.

Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz sympatyków gminy Bukowsko zarówno na stoiska wystawców, jak i na warsztaty w Domu Kultury.