Seniorada 2023 - święto seniorów gminy Bukowsko


2023-11-23

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora w Domu Kultury w Nowotańcu odbyła się Senioriada, spotkanie blisko 350 Seniorów z gminy Bukowsko. Dzień Seniora to dla nas nie tylko wydarzenie kalendarzowe, ale także okazja do wyrażenia głębokiej wdzięczności za bogactwo doświadczenia i mądrości seniorów oraz ich ogromną rolę jaką pełnią w społeczeństwie. Wszystko co osiągnęli, zbudowali i przeżyli, stanowi cenną naukę dla nas wszystkich. Ich troska, miłość i niezaprzeczalna mądrość są dla nas inspiracją każdego dnia. 

Za to wszystko dziękowali seniorom gospodarze oraz zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Piotr UruskiStarosta Sanocki Stanisław Chęć, przewodniczący Rady Powiatu Robert Pieszczoch. Ponadto na ręce pana Wójta i Dyrektor CUS  słodkie upominki dla seniorów z naszej gminy wręczył Starosta Obec Holcikovce Michał Flesar wraz z delegacją seniorów.

Organizatorem wydarzenia byli: Wójt gminy Bukowsko Marek Bańkowski przy współpracy Centrum Usług Społecznych w Bukowsku oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku.

Specjalny program artystyczny z dedykacją dla seniorów zaprezentowały panie z Klubu Senior+ z Tokarni, oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Nowotańcu. Uczta muzyczna przygotowana przez zespół z gminy Bukowsko PRYM oraz słowacki zespół z Holcikovic FLEROF wprowadziła zgromadzonych seniorów w doskonały nastrój i porwała do tańca.

Wspólnej integracji towarzyszyły rozmowy i fantastyczna atmosfera, co pokazuje, jak bardzo potrzebne jest podtrzymywanie aktywności społecznej osób starszych. Wasza obecność i zaangażowanie w życie naszej społeczności są niezwykle cenne. Dziękując drodzy Seniorzy za Waszą obecność, życzymy Wam zdrowia, długiego i spokojnego życia wśród kochających osób. 

Ogromne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w to niecodzienne i bardzo ważne dla społeczności lokalnej wydarzenie: Katarzynie Masłowiec, Roksanie Rakoczy i całemu zespołowi Centrum Usług Społecznych oraz paniom seniorkom z Klubu Senior + i oczywiście dzieciom, młodzieży oraz ich nauczycielom i dyrekcji z Zespołu Szkół w Nowotańcu. 

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „AKTYWNY SENIOR W GMINIE BUKOWSKO” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz osób starszych Aktywni+ na lata 2021–2025.