Szlakiem murali gminy Bukowsko


2023-10-16

W przeciągu ostatnich 4 miesięcy gmina Bukowsko wzbogaciła się o kolejne murale, które zdobią zarówno przystanki w Tokarni i Dudyńcach, jaki i ścianę Domu Kultury w Bukowsku.  
W ramach projektu "Ziemia Ojców Naszych - MURALE" realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku powstały trzy murale upamiętniające bohaterów naszej lokalnej historii i kultury. Na muralach uwiecznieni zostali  Józef Piłsudski - marszałek Polski jeden z głównych organizatorów państwa polskiego, Aleksander Fredro - polski hrabia, komediopisarz, pamiętnikarz, poeta, ziemianin, oficer, oraz Tomasz Ścibor-Rylski -lokalny bohater powstania styczniowego.
Realizowane zadanie miało charakter edukacyjno-animacyjny, dzięki czemu w stworzenie tych dzieł zaangażowani zostali mieszkańcy naszej gminy. Podczas warsztatów artystycznych z Arkadiuszem Andrejkow oraz aerografu z Markiem Szatkowskim ArtGarage udało się upamiętnić osoby, które odegrały ważną rolę w naszej historii i kulturze. 
Zapraszamy do obejrzenia powstałych murali oraz zapoznania się z historią ich bohaterów. Niebawem zostanie udostępniony Państwu film z realizacji projektu. 


Zadanie dofinansowano kwotą 27 000 zł ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra". Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego