Bartnik Ziemi Sanockiej z mocnym akcentem Gminy Bukowsko


2023-09-11

Na XIII Bartnik Ziemi Sanockiej naszą gminę reprezentowała nie tylko grupa teatralna " NaTak" i Kapela Ludowa Bukowianie z przedstawieniem "Bukowskie wesele", ale także doskonałe miody bukowskich bartników i tradycyjne wypieki Kół Gospodyń Wiejskich i ich wieńce dożynkowe.

Zaangażowanie i determinacja członków zespołu teatralnego oraz reżyserki Marii Konrad, dały wspaniały efekt. Po 9 miesiącach od premiery spektaklu, sanocka publiczność mogła obejrzeć nasze obrzędy weselne sprzed stu lat. Aktorzy i towarzysząca im Kapela Ludowa Bukowianie zostali niezwykle ciepło przyjęci przez publiczność zgromadzoną w sanockim Skansenie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z miodami Józefa Płonki i Zygmunta Słyszyka, wędliny z Bukowska Zenona Hanusa oraz przepyszne wypieki KGW NadolanyKGW Bukowianki i KGW Woliczanki.

Także organizatorzy docenili walory smakowe produktów pochodzących z Gminy Bukowsko, przyznając wyróżnienia oraz miejsca na podium bartnikom z Bukowska oraz paniom z KGW.

Na Miasteczku Galicyjskim uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć ponadto wieńce dożynkowe m.in. KGW z Nadolan, Nagórzan i Wolicy, zgłoszone do przeglądu organizowanego przez Powiat Sanocki.