„Bukowskie wesele” na 38. Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej 2023


2023-09-20

16- 17 września 2023 w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się 38. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, na którym gminę Bukowsko i Powiat Sanocki reprezentowała Grupa Teatralna NaTak, pod artystycznym kierownictwem Marii Kondrad wraz z Kapelką Ludową Bukowianie z przedstawieniem „Bukowskie wesele”. 
Spektakl został zakwalifikowany do przeglądu przez MCK Sokół w Nowym Sączu i był jednym z 11 spektakli teatralnych z województwa małopolskiego i podkarpackiego prezentowanych na tegorocznym Sejmiku. Warto zwrócić uwagę, że grupa teatralna z naszej gminy, była najmłodszą grupą  występujących na bukowińskiej scenie. 
Sejmik nie miał charakteru konkursowego, niemniej wszystkim spektaklom przyglądała się Komisja Artystyczna, która wysoko oceniła autentyzm i muzykalność aktorów i kunszt towarzyszącym im muzykom, udzielając jednocześnie cennych wskazówek i porad. Dzięki konsultacjom z ekspertami teatrologii i etnografii, zespoły otrzymują merytoryczne wsparcie w umiejętnym  korzystaniu z tradycyjnej kultury ludowej, w poszukiwaniu wartościowego repertuaru oraz sięgania po różnorodne formy wypowiedzi.
Celem przyświecającym corocznym przeglądom teatrów wiejskich jest popularyzacja dorobku artystycznego wiejskich zespołów teatralnych, ukazanie piękna tkwiącego w tradycyjnej kulturze ludowej.  Wspaniałe doświadczenie, pełne wzruszeń i emocji dla całego zespołu.  

Dziękujemy członkom Grupy Teatralnej NaTak oraz Kapeli Ludowa Bukowianie za ogromne zaangażowanie i zapał z jakim prezentują „Bukowskie wesele",  promując w ten sposób naszą ludową kulturę i tradycję.  
Zapraszamy do obejrzenia „Bukowskiego wesele” bezpośrednio z Bukowiny Tatrzańskiej oraz relacji fotograficznej z wydarzenia.