Wycieczka „Bieszczady w Pigułce” z udziałem seniorów z gminy Bukowsko


2023-09-22

Seniorzy z gminy Bukowsko w dniu 15 września br. udali się na wycieczkę „Bieszczady w Pigułce” w ramach projektu „AKTYWNY SENIOR W GMINIE BUKOWSKO” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Bukowsku. 
Seniorzy wycieczkę rozpoczęli na stacji kolejowej w Majdanie, skąd kolejką wąskotorową, udali się do Balnicy, gdzie mogli skosztować dań regionalnych. Podczas dwugodzinnej podróży uczestnicy podziwiali mijane krajobrazy i tereny niegdyś zmieszkałych miejscowości. Następnie trasą widokową, tzw. Małą Pętlą Bieszczadzką seniorzy udali się do miejscowości Solina. Nowa atrakcja, jaką jest kolejka gondolowa, przyniosła ogrom wrażeń. Dodatkowych emocji dostarczyło szkolenie grupy antyterrorystycznej na Zaporze Wodnej, które można było zobaczyć z tarasu widokowego na stacji Jawor oraz podczas zjazdu gondolą.
Ostatnim punktem wycieczki był obiad w Myczkowcach - Ośrodek Caritas. W ciszy i w spokoju, otoczeni naturą, delektowali się pysznymi pierogami. Był to również czas na podsumowanie wyjazdu i podzielenie się swoimi wrażeniami. Cała grupa szczęśliwie wróciła do domu około godziny 17:00.