Zapraszamy serdecznie na drugie spotkanie z cyklu: ”Blogowa Książka" 2023 z Marią Strzelecką


2023-08-24

Tym razem spotkamy się 25 sierpnia ( piątek) o godzinie 17:00 w altanie ogrodowej w Nagórzanach z Marią Strzelecką autorką książek dla dzieci (i ich rodziców) oraz filmów animowanych. „Beskid bez kitu”, będący jej debiutem książkowym, otrzymał Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej wydanej w 2019 roku oraz nagrodę graficzną w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY. ,,Beskid bez kitu" oraz druga część „Beskid bez kitu. Zima”, to przepiękna literacko-plastyczna opowieść o Łemkowszczyźnie obecnej i tej sprzed ponad pół wieku, o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie. O tym, że życie ludzkie może być piękne i zgodne z naturą, wystarczy tylko chcieć się w nią wsłuchać.

 

Maria Strzelecka – autorka również książki „Nikifor” o Epifaniuszu Drowniaku (1895–1968), wybitnym łemkowskim malarzu, to doktor sztuk plastycznych, malarka, ilustratorka, projektantka odzieży i plakatów, autorka filmów animowanych, gitarzystka basowa i wokalistka zespołów punkowych, aktorka, absolwentka ASP. Mama dwójki dzieci i opiekunka psa malamuta. Od ćwierć wieku ma swój kawałek ziemi w Beskidzie Niskim, który zależnie od potrzeb, jest jej samotnią lub miejscem spotkań z przyjaciółmi. Odbyła samotną podróż rowerową po północnej Norwegii, wędrowała pieszo po Islandii. Przez cztery sezony stanowiła połowę dwuosobowej załogi jachtu wożącego naukowców lub turystów w trudno dostępne rejony Szpicbergenu. 
W czasie spotkania nie zabraknie, zarówno emocji dla dzieci i ich rodziców związanych opowieściami autorki, jak i pysznej kawy i przekąsek dla uczestników. 
Będzie można również zakupić książki z dedykacją. 
Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych w nostalgiczną podróż do przeszłości...

Wprowadzenie do książki "Beskid bez kitu"