Zajęcia survivalowe w ramach projektu "Rampa dialogu obywatelskiego II"


2023-08-08

W ramach projektu "Rampa dialogu obywatelskiego II", realizowanego w edycji 2023 Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030 w dniach 31 lipca i 1 sierpnia br. odbyły się zajęcia survivalowe prowadzone przez Radosława Dąbrówka.
Na terenie Filia Fundacji Latarnia Chrześcijański Dom "Przystań" młodzież biorąca udział w w w arsztatach miała okazję zdobyć umiejętności: filtrowania wody, rozpalania ognia "bez ognia", nawigacji, opanowała sztukę kamuflażu, oraz pozyskała cenne umiejętności obserwacji przy użyciu noktowizji. 
Wszystkie zdobyte umiejętności uczestnicy mogli wcielić w życie podczas wędrówki, w której towarzyszył 100% bushcraft. W trakcie survivalowej przygody uczestnicy wykorzystali własnoręcznie przygotowane olejki na owady, stworzyli profesjonalne zadaszenie na wypadek burzy, poruszali się w kamuflażu, a to wszystko na 1 wojskowej racji żywieniowej. 
Młodzież pokonała blisko 15 kilometrową trasę z mocnym przewyższeniem, co też zahartowało w nich ducha walki.
Zajęcia dla młodzieży zrealizowane zostały przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku we współpracy z Gminą Bukowsko oraz Filią Fundacji Latarnia Chrześcijański Dom "Przystań".
„Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030”