Piknik Rodzinny w Nadolanach


2023-07-25

W dniu 23 lipca 2023 r. w słoneczne niedzielne popołudnie odbył się Piknik Rodzinny w Nadolanach. Organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku, przy współpracy z Gminą Bukowsko, Centrum Usług Społecznych w Bukowsku, sołectwem Nadolany, OSP Nadolany oraz KGW w Nadolanach, dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina w ramach projektu „Rodzinne Kluby w Bukowsku”.

Piknik rozpoczął oficjalnie o godzinie 14:00 Pan wójt Gminy Bukowsko Marek Bańkowski i Pan sołtys Nadolan Mieczysław Sokołowski – witając wszystkich zebranych mieszkańców. Zaprosili do wspólnej zabawy, poczęstunku i wypoczynku. Podczas pikniku w zabawy i konkursy zaangażowane były całe rodziny. Na uczestników czekały pokazy wozów strażackich i sprzętu strażackiego, ręczne sikawki, konna sikawka pobierająca wodę z zewnętrznego zbiornika wodnego, pompy tłokowe z pokazem tłoczenia wody ze środkiem pianotwórczym, konkursy i zawody dla dzieci i dorosłych. Rozegrany został mecz siatkarski o puchar sołtysa a także wyścigi w workach.

Nie obyło się bez takich atrakcji jak dmuchańce i trampoliny, kącik animacyjny z tatuażami i malowaniem twarzy, pokazy baniek mydlanych i gry strategiczne. Nie zabrakło również waty cukrowej i popcornu, były stoiska ze słodkimi przekąskami przygotowanymi i podawanymi na ciepło i zimno przez panie z KGW w Nadolanach, oraz grillowane kiełbaski i inne przekąski zaserwowane przez druhów z OSP Nadolany.

Wszyscy bawili się wyśmienicie do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy za zaangażowanie w wspólne przygotowanie imprezy.