Przygotowania do spektaklu z projektu "TropiMy cienie przeszłości" coraz bliżej finału


2023-11-28

Dzięki naszym cudownym mieszkańcom, którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami, powstaje spektakl oparty na tradycjach i zwyczajach świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.
Trwają bardzo intensywne próby w Domu Kultury w Nagórzanach. Grupa Teatralna NaTak oraz młodzież pod artystycznym kierunkiem Marii Kondrad przypomni starszym i pokaże młodemu pokoleniu  święta coraz bardziej odległe i odchodzące w zapomnienie.
Celem nadrzędnym projektu nie był  jednak spektakl, a integracja międzypokoleniowa, rozbudzenie w młodzieży ciekawości do poznawania historii swoich rodzin, a co za tym idzie historii lokalnej.
Cieszymy się ogromnie, że ziarno zostało rzucone i mamy nadzieję, plon będzie obfity.
Tak więc, jak warsztaty połączyły pokolenia, tak spektakl zaprezentowany młodzieży w szkole w Bukowsku, tuż przed Wigilią, może stać się iskrą do wspólnych rodzinnych opowieści, odrodzenia tradycji kolędniczych, a co za tym idzie integracji społeczności lokalnej.
Projekt  edukacyjno-artystyczny „TropiMy cienie przeszłości” realizowany przez przez nas we współpracy z Gminą Bukowsko został dofinansowany ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach rządowego programu „Kultura ludowa i tradycyjna”.