Festiwal Kultury w Gminie Bukowsko


2023-08-11
Tradycją Gminnych Dożynek w naszej gminie stał się Festiwal Kultury w ramach, którego planowane są występy sceniczne prezentujące kulturę i tradycję naszego regionu. Na scenie wystąpią dla nas dzieci i młodzież z Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tą okazję oraz zaprezentuje się, niedawno zawiązany w szkole młodzieżowy Zespół Ludowy "Kłokoczka", kierowany przez Mariusza Prajznera. Również Kapela Ludowa Bukowianie przygotowała dla Państwa specjalny program promującą muzykę ludową naszego regionu.
Podczas Festiwalu każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w warsztatach ceramicznych z Katarzyną Ziomek z PePesza Ceramik, nauczyć się czerpania papieru z Marią Kondrad z Atelier KRZOKI oraz wyplatania ratanu przy wsparciu Eweliny Matusiak Wyderki A guzik-Pracownia Miodosytnia. Natomiast Marta Terrier pokaże nam jak robić cudeńka z bibuły, a dzięki Joannie Rey z Pracownia artystyczna Splot Joanna Rey, znów będziemy mogli upleść piękne wianki, które co roku nadają niepowtarzalnego kolorytu Festiwalowi i Dożynkom.
W ramach Festiwalu będziemy degustować pyszności kuchni regionalnej przygotowane przez gminne Koła Gospodyń Wiejskich oraz kuchni inspirowanej lasem.
Festiwal Kultury w Gminie Bukowsko 2023 realizowany jest przez nas, uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Narodowe Centrum Kultury : EtnoPolska. Edycja 2023